Angļu valodas kursi


A1 līmenis


1. That's Me! Šajā nodarbībā iemācīsieties, kā stādīties priekšā un īsumā par sevi pastāstīt.
Galvenā nodarbību varone Kimberly stāsta par sevi, savu darbu un studijām, īsumā iepazīstina ar savu dienas kārtību un hobijiem, kā arī stāda priekšā savu draugu Franco.
Gramatikas nodaļa iepazīstina ar tagadnes laiku, kā arī darbības vārda „būt” locīšanu un tā pareizu pielietojumu valodā.


2. My family Šajā nodarbībā iemācīsieties, kā pastāstīt par savu ģimeni, radiem un tuviniekiem.
Kimberly stāda priekšā savu ģimeni, stāsta par vecākiem, brāļiem, māsu, kā arī viņu ģimenes locekļiem, iepazīstina ar viņu profesijām un dzīves veidu.
Gramatikas nodaļa iepazīstina ar vienkāršo tagadni. Aprakstīti visu darbības vārdu, izņemot „būt”, pareizs pielietojums valodā.


3. Work Šajā nodarbībā iemācīsieties pastāstīt par savu darbu un profesiju.
Kimberly stāsta par savu darbu BBC televīzijā. Viņa iepazīstina ar saviem galvenajiem pienākumiem darbā. Tā kā viņa studijas universitātē apvieno ar darbu BBC, Kimberly īsumā pastāsta arī par Londonas Universitāti, kurā viņa mācās.
Gramatikas nodaļa iepazīstina ar vienkāršās pagātnes laiku, kā arī darbības vārda „būt“ locīšanu un pareizu pielietojumu valodā.


4. Colleagues at Work Šajā nodarbībā iemācīsieties pastāstīt par saviem kolēģiem, kā arī viņu hobijiem.
Kimberly stāsta par saviem kolēģiem Džonu, Šonu un Džordžu. Viņa stāsta par to, kad sāk un beidz darba dienu, ko dara tās laikā, īsi pastāsta par savu kolēģu personīgajām īpašībām.
Gramatikas nodaļa iepazīstina ar vienkāršās pagātnes laiku, kā arī visu darbības vārdu, izņemot „būt”, pareizu pielietojumu valodā.


5. Business Trips Šajā nodarbībā iemācīsieties pastāstīt par saviem komandējumiem, kā arī rutīnu, tiem gatavojoties.
Kimberly stāsta par komandējumu uz Skotiju. Viņa un kolēģi lido uz šefpavāru konferenci, kuras laikā satiksies ar slaveno Jamie Oliver. Kimberly viņu intervēs, bet viņu sarunu filmēs Kimberly kolēģi.
Gramatikas nodaļa māca precīzi pateikt laiku – Cik tagad ir pulkstenis?


6. At the Airport Šajā nodarbībā iemācīsieties pastāstīt par ceļojumiem ar lidmašīnu un par lidostu noteikumiem.
Kimberly stāsta par lidojumu uz Skotiju, par to, kā viņas kolēģiem nepatīk lidot, par sagatavošanos ceļojumam ar lidmašīnu. Viņa sniedz padomus, ko vajadzētu zināt par ceļojumiem ar lidmašīnu.
Gramatikas nodaļa iepazīstina ar tabuliņu, kurā parādīta atšķirība starp vienkāršo tagadni un pagātni, tiek atdalītas visu darbības vārdu apstiprinājuma, nolieguma, kā arī jautājuma formas.


7. Eating Habits Šajā nodarbībā iemācīsieties pastāstīt par uzturu, veselīgu dzīves veidu un ēšanas paradumiem.
Kimberly stāsta arī par sava drauga Franco ēšanas paradumiem. Kimberly nav veģetāriete, tomēr viņa cenšas ēst veselīgi. Laika trūkuma dēļ, viņa neatsakās no ātro ēstuvju ēdieniem, tomēr nedēļas nogalēs cenšas gatavot veselīgu, pilnvērtīgu ēdienu.
Gramatikas nodaļa māca veidot speciālos vai „Wh-” jautājumus tagadnē.


8. Cultural Differences and Similarities Šajā nodarbībā iemācīsieties pastāstīt par galda piederumiem un traukiem, par dažādām kultūrām piemītošiem ēšanas paradumiem.
Kimberly cenšas pastāstīt, ka visā pasaulē cilvēki izmanto tos pašus galda un virtuves piederumus. Galvenā kultūru atšķirība – katrai no tām ir savi īpašie, autentiskie ēdieni. Viņa stāsta par savu viesošanos brāļa sievas restorānā. Stātas par ēdienu, kuru ēda, dalās apkalpošanas iespaidos.
Gramatikas nodaļa māca veidot speciālos vai „Wh-” jautājumus pagātnē..


9. Shopping Šajā nodarbībā iemācīsieties pastāstīt par brīvo laiku un kādu no tā pavadīšanas veidiem – iepirkšanos.
Kimberly nepatīk staigāt pa veikaliem. Pēc viņas domām, tā ir laika tērēšana. Iepirkšanās atlaižu laikā – pilnīga naudas izšķiešana. Savukārt Kimberly draugam Franco patīk iepirkties. Kimberly piekrīt viņam sastādīt kompāniju, taču par to viņam Kimberly būs jāaizved uz operu. Šķiet, ka Franco šis mūzikas žanrs nesajūsmina.
Gramatikas nodaļa māca izveidot 'Cik?' jautājumus vienkāršajā tagadnē un pagātnē.


10. Media Šajā nodarbībā iemācīsieties pastāstīt par vienu no brīvā laika pavadīšanas veidiem – televizora skatīšanos.
Lai gan Kimberly ir žurnāliste, viņai ir diezgan negatīvs viedoklis par televizora skatīšanos. Viņa uzskata, ka tā ir laika izšķiešana, jo visa nepieciešamā informācija ir pieejama internetā. Viņas draugam Franco ir cits viedoklis.
Gramatikas nodaļa iepazīstina ar artikulu 'a' un 'an' pielietojumu valodā.


11. Public Transport Lekcijā iemācīsieties runāt par sabiedrisko transportu, tā priekšrocībām un trūkumiem, par nepieciešamību vadīt vai nevadīt automašīnu.
Kimberly apgalvo, ka labākais ir sabiedriskais transports. Franco vēlas iegādāties automašīnu tāpēc, ka viņam ir apnikuši autobusi, metro, vilcieni un ļaužu pūļi. Viņš ir gatavs izdot vairāk naudas, bet dzīvot ar ērtībām. Kimberly mēģina pārliecināt par pretējo.
Gramatikas daļa iepazīstina ar artikula a un an lietošanu ar īpašības vārdiem un artikulu the.


12. Call in Sick Lekcijā iemācīsieties runāt par veselību un tās stāvokli, kaitēm.
Pirmdien Kimberly nevar iet uz darbu tāpēc, ka saslima. Viņa apmeklē ārstu un viņai diagnosticēta saaukstēšanās. Kimberly obligāti jāguļ gultā. Viņai sāp kakls, galva, viņa klepo. Tajā laikā Franko rūpējas par Kimberly. Pērk viņai pārtiku, augļus, dārzeņus. Viņš dāvina Kimberly ziedus, kuri uzlabo viņas garastāvokli.
Gramatikas daļa iepazīstinās ar vienkāršo nākotni..


13. Different Countries Lekcijā iemācīsieties runāt par kultūras atšķirībām, iepazīstināt ar valstīm un tikai tām raksturīgajām īpašībām.
Kimberly piedalās sacensībās, kurās demonstrē savas zināšanas par atšķirīgām kultūrām. Viņas komanda zaudē. Vēlāk viņa stāsta par saviem iespaidiem Franco.
Gramatikas daļa iepazīstinās ar vārdu kārtību teikumā. Tas ir viens no gramatikas aspektiem mācoties angļu valodu un turpmāko pielietojumu praktikā.


14. Holidays and Celebrations ČETRPADSMITAJĀ nodarbībā iemācīsieties runāt par Ziemassvētkiem, un šiem svētkiem raksturīgajām tradīcijām. Uzzināsiet, kā Kimberly un viņas ģimene atzīmē šos svētkus. Kimberly pastāstīs, kādus ēdienus gatavo viņas māmiņa Kūču vakaram un kādas dejas viņi dejo Ziemassvētkos.
Gramatikas daļa iepazīstinās ar īpašības vārdu salīdzinājamām pakāpēm, iepazīstinās ar galvenajiem noteikumiem un izņēmumiem.


15. Going in for Sports PIEDSPADSMITAJĀ nodarbībā iemācīsieties runāt par nelaimes gadījumiem un neparedzētām traumām sportojot. Kimberly skriedama krosu izmežģīja kāju un pazaudēja samaņu. Viņa nonāca slimnīcā, kur viņai sniedz pirmo palīdzību. No slimnīcas Kimberly iznāk balstoties uz kruķiem. Ārsts viņai noteica stingru gultas režīmu.
Gramatikas daļa iepazīstinās ar ilgstošo tagadni..


A2 līmenis


16. Learning Languages Šajā lekcijā iemācīsieties runāt par svešvalodu svarīgumu un veidus, kā efektīvi mācīties un sasniegt vēlamo rezultātu. Kimberly nolemj iemācīties franču valodu un palielināt savu zināšanu bagāžu.
Gramatikas daļa aplūko vienkāršās tagadnes un ilgstošās tagadnes lietošanas aspektus, iepazīstina ar divu laiku atšķirībām.


17. Head Hunting Šajā lekcijā iemācīsieties runāt par panākumiem darbā un par to, kā jūsu talantus vērtē konkurenti. Kimberly sagaida zvanu no ITV pārstāves. ITV un BBC ir konkurējošas televīzijas. ITV ir novērtējusi Kimberly panākumus darbā un ielūguši viņu uz pārrunām, apspriest karjeras iespējas.
Gramatikas daļa aplūko ilgstošās pagātnes gadījumus un situācijas.


18. Appearance Lekcijā iemācīsieties runāt par cilvēkiem, to pievilcību vai pretīgumu. Kimberly piedalās konferencē par skaistumu, un tās koncepciju dažādos laikmetos.
Gramatikas daļa aplūko ilgstošās pagātnes un vienkāršās pagātnes atšķirības, kā arī kontekstu, kurā šie laiki tiek lietoti.


19. Money Lekcijā iemācīsieties runāt par naudu, tās lietderību un nozīmi.
Kimberly gaida sarunu ar savu vadītāju. Viņi apspriedīs Kimberly darba rezultātus, panākumus un izskatīs atlīdzības jautājumu. Kimberly pelnīti tic algas pielikumam, tāpēc ka viņas darba rezultāti ir lieliski..
Gramatikas daļa iepazīstina ar Salikto tagadni (Present Perfect), skaidro tās lietošanas īpatnības.


20. Annual Assesment Lekcijā iemācīsieties runāt par panākumiem un darba rezultātiem, par karjeras iespējām, par to, kas jums patīk vai nepatīk darba rutīnā.
Kimberly dalās iespaidos pēc gada pārrunām ar savu vadītāju. Pēc trīs stundu ilgušām sarunām Kimberly ir nogurusi, bet laimīga.
Viņa saņem atļauju uzsākt savu autorraidījumu. BBC sākoties jaunam darba gadam būs pilna izaicinājumu, interesanti un rentabli.
Gramatikas daļa iepazīstina ar atšķirībām starp Present Perfect (Saliktā tagadne) un Past Simple (Vienkāršā pagātne). laiku.


21. Building Relationships Divdesmit pirmajā nodarbībā iemācīsieties runāt par citiem cilvēkiem, raksturot viņu rakstura īpatnības un īpašības. Kimberly stāsta par savu pirmo tikšanos ar jauno asistenti Betty. Betty neatstāja labu iespaidu Kim. Betty ir skaista, apķērīga un ambicioza, taču pavisam neelastīga. Lai gan viņai ir lieliska humora izjūta tomēr, ja nākotnē meiteņu raksturi nesakritīs, tad Kimberly būs spiesta meklēt jaunu asistenti.

Gramatikas daļa iepazīstina ar nosacījuma palīgteikumiem (pirmo tipu) un to lietošanas īpatnībām


22. Hotels and accomodation Dvidesmit otrajā nodarbībā iemācīsieties runāt par viesnīcām, numuru rezervāciju. Iepazīsieties ar viesnīcās lietojamo pamatterminoloģiju. Kimberly un Betty lido uz Īriju gatavot reportāžu. Betty piesaka viesnīcu. Kim un Betty apmetās divvietīgā numurā, bet operators apmetās vienvietīgajā numurā.

Gramatikas daļa iepazīstina ar nosacījuma palīgteikumiem (otro tipu) un to lietošanas īpatnībām.


23. Home Sweet Home Divdesmit trešajā nodarbībā iemācīsieties runāt par ģimenes svētkiem, par tiksanos ar radiem un tuviniekiem.
Kimberly un Franco nedēļas nogali pavada Dārbijā. Viņi brauc apsveikt Kimberly mammu, kura svin 60 gadu jubileju. Kimberly priecājas satiekot vecākus, brāļus, māsu, brāļadēlus un māsasmeitas. Patīkami atgriezties mājās pēc ilgāka laika. .
Gramatikas daļa iepazīstina ar nosacījuma palīgteikumiem (trešo tipu) un to lietošanas īpatnībām.


24. Talking on the Phone Divdesmit ceturtajā nodarbībā iemācīsieties vadīt sarunu pa tālruni. Iepazīsieties ar vajadzīgajiem pamatterminiem, lai pareizi sarunātos pa tālruni, saprastu, kas tiek sacīts.
Kimberly zvana Johnson kungam vēlēdamās vienoties ar viņu par tikšanos, lai varētu viņu intervēt. Johnson kungs sāka uzņēmējdarbību jau būdams gados. Viņa biznesa koncepcija – veselīgi konditorejas izstrādājumi. Šis uzņēmējs ir kļuvis pievilcīgs žurnālistiem, tāpat arī Kimberly.
Gramatikas daļa apkopo visus trīs nosacījuma palīgteikuma tipus. Tiek sniegti piemēri, kā lietojami visi trīs nosacījuma palīgteikuma tipi.


25. Talking on the Phone pt. 2 Divdesmit piektajā nodarbībā turpināsiet mācīties sarunāties pa tālruni. Iemācīsieties piezvanīt ārstam un vienoties par pieņemšanu.
Franco sāp zobs. Viņš pazaudēja stomatoloģes tālruņa numuru. No rīta sazinājies ar Kimberly un pastāstījis, kas noticis, palūdz viņu sazināties ar ārsti. Kimberly reģistrē Franco uz pieņemšanu pie ārsta.
Gramatikas daļa iepazīstina ar Past Perfect (pagātnes pabeigto laiku), kā arī tā lietošanas aspektus valodā.


26. Weather Nodarbībā iemācīsieties runāt par laiku. Iepazīsieties ar vajadzīgajiem pamatterminiem, kuri ir nepieciešami, lai raksturotu laiku. Šī tēma ir aktuāla visās valstīs. Tēma „Laiks“ ir noderīga sarunas uzturēšanai, kā arī tā ir ļoti aktuāla ikdienas dzīvē.
Kimberly uzzina laika prognozi nedēļas nogalei. Viņa noskumst tāpēc, ka prognozē lietu. Viņai ar Franco nāksies atlikt plānus par nedēļas nogali ar teltīm.
Gramatikas daļa iepazīstina ar can, could, be able to līdzībām un atšķirībām, kā arī to lietošanas īpatnībām valodā.


27. Where do you live? Nodarbībā iemācīsimies runāt par mājām, kurās dzīvojam. Iemācīsieties istabu nosaukumus, iepazīsieties ar pamatterminiem un varēsiet pastāstīt par savām mājām, kas tajā iztrūkst, kas Jums patīk, un kādas mājas Jūs vēlētos.
Kimberly stāsta par savām mājām, par stilu, kas viņai patīk, kāpēc viņai nav daudz lietu, un par kādu istabu viņa sapņo.
Gramatikas daļa iepazīstina ar prievārdu at, on, in lietošanu valodā, paskaidro to nozīmi.


28. Redecoration at Home Nodarbībā turpināsim runāt par mājām un apkārtni. Iemācīsimies mēbeļu un dažu darbu, kurus izpildām mājās, nosaukumus.
Kimberly nospriež pārkrāsot savas mājas, iegādāties jaunas mēbeles, bet pēc tam, kad tiks izpildīti visi darbi, noorganizēt iesvētību vakaru draugiems.
Gramatikas daļa turpina skaidrot prievārdu in, on, at lietošanu.


29. Tidy up! Nodarbībā iemācīsieties runāt par mājsaimniecības darbiem. Iepazīsieties ar galvenajiem mājas soļa darbu nosaukumiem.
Kimberli pēc remonta darbiem sakārto māju. Franco un Betty viņai palīdz. Sakārtojuši māju visi draugi vakariņo, bauda uz grilu ceptu gaļu un dzer sarkano vīnu.
Gramatikas daļā turpinam skaidrot prievārdu in, on, at lietošanu.


30. Holiday Plans and Expectations Nodarbībā iemācīsimies runāt par atvaļinājuma plāniem un cerībām.
Sēdēdami terasē Kimberly un Franco nospriež, ka viņi ir pelnījuši atvaļinājumu. Pārskatījuši pēdējās minūtes piedāvājumus un apspriedušies, ko var ticēt no atvaļinājuma, viņi nospriež doties uz Parīzi.
Gramatikas daļa iepazīstina ar ciešamo kārtu (Passive Voice) un tās lietošanas likumiem un īpatnībām.


Komentāri
 • Dzintra.bulindza pirms 1 mēn. nodarbībā That's Me! uzrakstīja:
  Paldies, jaukas nodarbības!
 • Liene.batna pirms 1 mēn. nodarbībā That's Me! uzrakstīja:
  Ļoti labas nodarbības, ir vērts mācīties. See you soon ;)
 • Daniela1109 pirms 2 mēn. nodarbībā That's Me! uzrakstīja:
  Ļoti labs!
 • Juraps65 pirms 3 mēn. nodarbībā My family uzrakstīja:
  Nah viegli. Kaut otro reizi mācos un risinu.
 • Liepttskola pirms 4 mēn. nodarbībā That's Me! uzrakstīja:
  Es biju iedomājusies, ka varēšu vārdiņus klausīties, piem. braucot ar velo, vai autobusā, kad 4 st jābrauc. Varbūt kāds var ieteikt šādu programmu?
 • Kikis1999 pirms 4 mēn. nodarbībā That's Me! uzrakstīja:
  Good enough!
 • Ilona G pirms 5 mēn. nodarbībā That's Me! uzrakstīja:
  Man patika, interesanti. Ir gan gramatika gan klausīšanās uzdevumi.
 • Juraps65 pirms 5 mēn. nodarbībā My family uzrakstīja:
  Pagaidām ar nelielām priekšzināšanām ir diezgan labi. Laiks rādīs.
 • Zvaigzne62 pirms 1 g. nodarbībā My family uzrakstīja:
  To vajag izdarīt!
 • Ainarsg pirms 2 g. nodarbībā That's Me! uzrakstīja:
  ļoti labi :)